Pielęgniarka - wzór CV

Wzór CV dla pielęgniarki został opracowany w dwóch wariantach: tradycyjnym oraz nowoczesnym.

Dokumenty w obu wersjach zapisane są w formacie DOC i PDF oraz spakowane w pliku .zip.

Pobrany szablon Curriculum Vitae należy samodzielnie edytować. Jeśli masz z tym problemy, możesz skorzystać z oferty: pisanie CV.

Polecamy również poradnik, z którego dowiesz się w jaki sposób napisać profesjonalne dokumenty aplikacyjne oraz znaleźć pracę. Szczegóły tutaj.

 

Kategoria Wzory Curriculum Vitae
Rozdział Ochrona zdrowia
Dział Pomocniczy personel medyczny

Celem pracy w zawodzie pielęgniarki jest udzielanie pomocy chorym i potrzebującym oraz namawianie do zdrowego życia. Pielęgniarstwo zapewnia ludziom przewlekle chorym profesjonalną opiekę zdrowotną, przygotowuje do leczenia szpitalnego, a także zapewnia opiekę w domu po leczeniu szpitalnym. Osoba pracująca na stanowisku pielęgniarki może pracować zarówno w otwartej opiece zdrowotnej czyli w przychodniach czy ambulatoriach jak i zamkniętej czyli szpitalach. Jej zadania obejmują opiekę pielęgnacyjną, współudział w zabiegach diagnostycznych i leczniczych oraz działalność profilaktyczna. Opieka pielęgnacyjna to dbanie o higienę i czystość ciała, utrzymanie w czystości bielizny osobistej, a także karmienie i udział w innych czynnościach pielęgnacyjnych wymagających pomocy. Pielęgniarka swój zawód może wykonywać w różnych miejscach takich jak przychodnie, szpitale, ambulatoria czy mieszkania prywatne. Jest w ciągłym kontakcie z ludźmi wymagającymi opieki zdrowotnej, więc narażona jest na wszelkiego rodzaju infekcje i choroby. Istnieje również uciążliwość wynikająca z konieczności długiego przebywania w określonym miejscu bądź wypływająca z opieki na osobami obłożnie chorymi.

Brak

Brak