Dziennikarz - wzór podania o pracę

Wzór podania o pracę dla dziennikarza został opracowany w dwóch wariantach: tradycyjnym oraz nowoczesnym.

Dokumenty w obu wersjach zapisane są w formacie DOC i PDF oraz spakowane w pliku .zip.

Pobrany szablon podania o pracę należy samodzielnie edytować. Jeśli masz z tym problemy, możesz skorzystać z naszej oferty.

Polecamy również poradnik, z którego dowiesz się w jaki sposób napisać profesjonalne dokumenty aplikacyjne oraz znaleźć pracę. Szczegóły tutaj.

 

Kategoria Wzory podań o pracę
Rozdział Nauczanie, wychowanie i działalność kulturalna
Dział Dziennikarstwo

Dziennikarz to zawód wykonywane przez osoby zatrudnione w agencjach prasowych, telewizji, radiu, gazetach czy serwisach internetowych. Praca polega na udostępnianiu informacji szerszemu ogółowi społeczeństwa po uprzednim ich zgromadzeniu i opracowaniu. Dziennikarz w swej pracy musi dobrze radzić sobie z stresem, presją czasu i odpowiedzialnością. Ważna jest również umiejętność spójnego i logicznego udokumentowania zgromadzonych informacji. Informacje udostępnianie są podczas programów informacyjnych w radiu i telewizji, w artykułach prasowych oraz w serwisach internetowych wszelkiego rodzaju. Charakter pracy dziennikarza rożni się znacząco w zależności w jakim medium pracuje. Całkowicie inna jest praca dziennikarza prasowego od dziennikarza telewizyjnego, który musi również występować przed publicznością. Również całkiem inna praca wykonywana jest przez dziennikarzy portali internetowych, którzy najczęściej tylko przetwarzają zdobyte informacje.Dziennikarz ma nienormowany czas pracy i uzależniony jest od grafiku oraz planu dnia.

Brak

brak