Opiekunka w domu pomocy społecznej - wzór podania o pracę

Wzór podania o pracę dla opiekunki w domu pomocy społecznej został opracowany w dwóch wariantach: tradycyjnym oraz nowoczesnym.

Dokumenty w obu wersjach zapisane są w formacie DOC i PDF oraz spakowane w pliku .zip.

Pobrany szablon podania o pracę należy samodzielnie edytować. Jeśli masz z tym problemy, możesz skorzystać z naszej oferty.

Polecamy również poradnik, z którego dowiesz się w jaki sposób napisać profesjonalne dokumenty aplikacyjne oraz znaleźć pracę. Szczegóły tutaj.

 

Kategoria Wzory podań o pracę
Rozdział Służby socjalne, społeczne i zatrudnienia
Dział Służby socjalne i społeczne

Opiekunka w domu pomocy społecznej jest to osoba zajmująca się niesieniem pomocy oraz opieką nad osobami starszymi, niedołężnymi, bezdomnymi czy też chorymi. Pomoc nie ogranicza się tylko do murów ośrodka. Niesiona jest również podczas wizyt lekarskich, odwiedzin u rodziny i znajomych, podczas pobytów w szpitalu lub robienia codziennych zakupów. Opiekunka w domu pomocy musi zmagać się z wieloma trudnościami, dlatego nie jest to praca dla wszystkich. Trzeba posiadać dożo samozaparcia i odwagi. Warto również posiadać dobry stan zdrowia oraz siłę fizyczną potrzebną podczas pracy na rzecz drugiej osoby. Opiekunki zapewniają pomoc podopiecznym poprzez organizację czasu wolnego, robienie zakupów, pomoc przy codziennych czynnościach (karmienie, ubieranie, mycie, dbanie o higienę, kładzenie spać), rozmowę czy zwykłe wysłuchanie kłopotów i problemów. Praca w domach opieki jest dość zróżnicowana w zależności od charakteru danej placówki może wynosić od 8 do 12 godzin w systemie zmianowym od poniedziałku do piątku lub przez cały tydzień.

Brak

Brak